Oyunu Nasıl Oynanır (Zihin Oyunu)

Şu an bu sayfayı okuyorsan, kaybettin. Dijital grafik, karmaşık senaryolar ve hatta çok fazla kural içermemesine rağmen, Oyunun dünya çapında milyonlarca oyuncuya sahip olduğu tahmin edilmektedir. Online olarak başlatılan Oyun, Oyun’un orman yangını gibi yayıldığı bazı İnternet forumlarında yasa dışıdır. Kurallar? Oyunun amacı Oyunu düşünmek değildir. Oyunun tuhaf, zorlu, sinir bozucu dünyasına hoş geldiniz.

Oyunun üç temel kuralını öğrenin. Oyun hem sonsuz basit ve gülünç karmaşıktır. Yine de hala okuyorsan yine kaybettin. Oyunun kuralları şöyledir:
Dünyadaki herkes oyun oynar, ister bilip bilmesin.
Oyunu düşünürseniz Oyunu kaybedersiniz. Buna, Oyun hakkında düşünmemeye çalışmak veya Oyun’u kaybetmekten bahseden başka birisinin ya da Oyunun rastgele bir şekilde aklınıza girdiği herhangi bir iki saniye gibi bir şeyler göndermemesi gibi şeyler de dahildir. Bunun hakkında düşünüyorsun, kaybedersin.
Kaybettiğinde, kaybettiğini duyurmalısın. İnternette, yazılı olarak veya başka şekillerde yüksek sesle çıkabilir. Kaybınızı duymak, Oyunun oynanmasının tek yoludur.

Kazanma fikrinden vazgeç. Kimse oyunu kazanamaz, sadece kaybetmeyi önleyebilir ve Oyunla ilgili sözcüğü yayarak diğer insanları kaybetmeye çalışabilirsiniz. Kazanmak için Oyundaysanız, kaybedersiniz. Kaybedecek Oyundaysanız, tebrikler!

Oyun psikolojisinin geçmişi hakkında bilgi edinin. Ironik işlem, düşünceleri önleme arzusu ile bu düşüncelerin sürekliliği arasındaki ters ilişkiyi açıklayan psikolojik bir olgudur. Başka bir deyişle, Oyunu düşünmeyi bırakmayı ne kadar çok istiyorsan, Oyun hakkında ne kadar çok düşünüyorsun.
Bu aynı zamanda bazen Tolstoy’da bir referansa dayanan “beyaz ayı fenomeni” veya “pembe fil fenomeni” olarak da adlandırılır. Bir şey hakkında düşünmemeye karar verme eylemi, bir şey hakkında düşünmenizi sağlar. [2]
İlk Hayalet Avcıları filminde, ironik işleme, Hayalet Avcılarına , onları ne düşünürse, onları yok etmek için gelsin diye söylendi. Akıllarını tamamen ortadan kaldırma girişimlerine rağmen, birisi Manhattan’ı yok etmek için canavar biçiminde gelen Stay-Puff’lu hatmi adamını düşünüyor.

Kazanılabilir hale getirmek için Oyun’a varyasyon eklemeyi düşünün. Bazı insanlar oyunu biraz daha farklı bir şekilde oynar, tekrar kaybetmeden önce kaybetmeden sonra oyunculara bir süre izin verir ya da belli bir süre için bunu duyurmak zorunda değildir. Bu süre birkaç saniye ila yarım saat arasında değişebilir. Diğerleri ise bir kaybın açıklanabileceği yollarla kısıtlamalar koymaktadır. Bazı arkadaşlarla oynuyorsanız, isterseniz kazanabilir kurallara karar verin.
Bazıları ölümün Oyunu da sonlandırabileceğini söylerken, diğerleri İngiltere Başbakanı, Birleşik Devletler Başkanı veya Papa’nın Oyun’un ulusal televizyonda kaybolduğunu söylediğinde Oyunun sona ereceğini söylüyor. Yine de diğerleri, Oyun’un sadece birileri Papa’nın şapkasını kestiği zaman kazanılabileceğine inanıyor.

Oyuna olabildiğince dikkat edin. Oyun hakkında söylediğin her yeni kişi Oyunu otomatik olarak kaybedecek. Bir tişörtten dolaş, ya da “Oyunu kaybettim” yazan bir işaret taşı. Oyunu olabildiğince sık kullanın, Oyunu insanlara açıklayın ve onları keşfetmeye ve aynı anda Oyunu kaybetmeye zorlayın.
Bu kurallara aykırı olmasa da (Oyunda sadece üç kural vardır), bazı Oyun forumlarının bunun üzerine kaşığını unutmayın. Oyun belirli alanlarda yaygın olduğu için, bunun hakkında konuşmak, bazıları tarafından süper can sıkıcı olarak görülüyor. Oyunu dikkatli bir şekilde tartışın.

Kaybettiğinde her zaman anons et. “Oyunu kaybettim!” Düşündüğünüzde, diğer insanları da Oyun hakkında hatırlatmaya, böylece eşzamanlı olarak kaybetmeye zorlayarak, çaresiz bir kayıp zinciri yaratmaya hizmet edeceksiniz. Bu normalde rastgele zamanlarda olur. Bunu sözlü olarak açıklayabilir ya da bu konuda yaratıcı olabilirsiniz.

Oyun hakkında diğer oyunculara hatırlat. Bir Oyunu başlatırsanız, istediğiniz kadar devam edin ve diğer insanları olabildiğince sık hatırlatarak saklayın. Bu şansı elde ederseniz, diğer oyuncuları hatırlatmaya çalışarak çevrimi bilgilendirin ve bu konuda bilgisiz olun:
Sınıfta iseniz, Kaybettiğinizi bildiren Oyun hakkında notlar yazın ve not alın. Bu, her 10 saniyede bir bağırarak sorun çıkarmanızı engeller. Birisi, kaybettiğiniz anda bilgilendirmek için uygun değilse, bir not yazın ve daha sonra onlara verin ya da kaburgalar aracılığıyla dolabına yapıştırın. Bunu rastgele insanlara bile yapabilirsin.
Öğretmen izni olmadan ya da öğretmen bakmadığı zaman dikkat çekmeyecek şekilde kuru silme tahtalarına ve yazı tahtalarına yazın. Bunu minimumda tutmaya çalışın ve sadece öğretmenin umursamadığını biliyorsanız bunu yapın. Yönünüzü gören herkes Oyunu kaybedecek.
İlanlara bir ekleme yapın. Bunun için bir tür onay vermeniz gerekse de, bir okul gazetesinde veya başka bir haber bülteninde çalışıyorsanız, Oyunun sözünü veya Oyunun düşüncelerini tetikleyecek bir şeyi dahil etmenin bir yolunu bulun.

Oyunu çevrimiçi yayınlayın. Oyunla ilgili durum güncellemelerini ve diğer mesajları kapatmak için mesaj panolarını, sohbet odalarını ve diğer çevrimiçi mekanları bulun. Bunu bilen daha çok insan, daha fazla insan kaybediyor ve kaybettiklerini biliyor. Facebook sayfanızı şu anda basit bir mesajla güncelleyin: “Oyunu kaybettim.”
Bildiğiniz herkese e-postaları patlatın ve “Oyunu Kaybettim” şeklinde adlandırın. Oyunu her kaybettiğinizde, kişi listenizdeki herkesi uyarın.

Başka şeyler hakkında düşünmeye çalışın. Belirli bir süre içinde Oyun hakkında düşünmeyi bırakmaya çalışın. Kiminle oynadığına bağlı olarak, Oyun hakkında düşünmeyi bırakmak için belirli bir zamanınız olabilir veya süresiz olarak devam edebilir. Bu bir dakikadan bir saate kadar herhangi bir yerde olabilir, ancak on dakika genellikle en iyi çalışır ve birçok yerde standart olarak kabul edilir. Diğer yerler bu kurala uymaz.
Bir şey hakkında düşünmemek, aktif olarak yapmak mümkün olmadığından, yapabileceğiniz tek şey aktif olarak başka şeyler hakkında düşünmenizi sağlamaktır. Şarkı sözlerini zihninde uzun ve karışmış bir rap şarkısına okuyalım, ya da bir dua ilanını unutmaya çalış. Caddyshack’taki tüm hatlarını hatırlamaya çalış ve filmi okumaya başla. Bir şey yap ama Oyunu düşün.
Okumaya başla, eğer yapabilirsen. Kulaklarınızı takın ve başka birinin söylediği herhangi bir şeyi dinlemeyin. Sadece tüm enerjinizi başka bir şey yapmaya, başka bir şey düşünmeye ve etrafınızda neler olup bittiğini görmezden gelmeye odaklayın.

Mümkün olduğu kadar “tetikleyiciler” ten kaçının. Sık sık belirli bir konumda Oyunu kaybederseniz, belli bir yer ya da etkinlik Oyunu hatırlatır veya belirli kişilerin biliyoruz hep sakınmak deneyin, oyun kaybettim. Ancak, bunu yapmak için gerekli olan düşünce sürecinin sizi kaybetmenize neden olabileceğini unutmayın.

Asla nöbet tutmana izin verme. Oyun bilgisi herkes tarafından kullanılabilir. Oyun kaybınızı bildiren e-posta veya kısa mesaj göndermeye başlarsanız, başkalarının da bunu yapmasını bekleyin. Şüpheli görünen bir şey varsa, açmak en iyisi olabilir. Elbette, bir e-postanın Oyun’a bir referans içerebileceğinden şüpheleniyorsanız, o zaman Oyunu düşünürsünüz ve kaybedersiniz. İyi şanslar.

Oyunlar oyna’nın misyonu insanların öğrenmesine yardımcı olmaktır ve biz gerçekten bu makalenin size yardımcı olmasını umuyoruz. Şimdi sadece wikiHow ziyaret ederek başkalarına yardım ediyorsun.

Ulusal Roman Yazma Ayı, yaratıcılığın dönüşüm gücüne inanan 501 (c) (3) kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bir dizi topluluk fikirli girişimi sayesinde, sınıflara, kütüphanelere, toplum merkezlerine ve yerel kitapçılara ücretsiz kaynak sağlarlar. NaNoWriMo, insanların kendi seslerini bulmalarına, yaratıcı hedeflerine ulaşmalarına ve yeni dünyalar yaratmalarına yardımcı olmak için – sayfada ve sayfada ayrılmaya adamıştır.

Bu makaleyi okuduğunuzu bize bildirmek için aşağıya tıklayın ve wikiHow sizin adınıza NaNoWriMo’ya bağışta bulunacaktır. İnsanların herhangi bir şeyi nasıl yapacağını öğrenmelerine yardımcı olma misyonumuzu gerçekleştirmemize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.

Contacts:
Posted by: admin on

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir