Bilardo Oyna oyunu uzaktan bakıldığında kolay gibi görünse de fizik, matematik ve geometri bilgisine sahip olmak gerekir. Bilardo oyna ile hem sohbet edebilir, hem de farklı insanlarla oynayabilirsiniz.

Bilardo oyunu oyna da en önemli araçlardan biri istekadır. İsteka için en önemli olan durum boyunun size uygun olması, kolay tutabilmeniz, şaft ve dip kısmının düzgün olması ve üzerinde çatlaklık olmamasıdır.

Beyaz topa vurulduğunda hedef top cebe girmeli, girmediyse de beyaz top ona çarpıp hareket ettirmeli ve bir banda çarpmasını sağlamalıdır. Eğer bu işlemler olmazsa faul olur. Yapılması gereken şekilde top cebe girerse geri çıkarılır. Beyaz top masa dışına çıkarsa faul olur.
Oyuncu faulü üst üste iki defa yaparsa uyarılır. Üçüncü faul de her yanlış atışta 1 puan düşmeye başlar.

Bilardo Nasıl Oynanır?

Bilardo Nasıl Oynanır? da 15 tane üzerinde renkler bulunan ve sayılar yazan topları, bilardo masasındaki deliklere yani ceplere sokmaya çalışarak oynanır. Bilardo oyununda beyaz top, siyah top, renkli toplar veya renksiz toplar bulunur.
İsteka denilen sopaları beyaz topa vurarak, beyaz topun istediğimiz topu delikten içeri sokmasını sağlamaya çalışırız. Hangi top çeşidini sokmamız gerekiyorsa ve masada bu renkte top kalmayınca en son siyah topu delikten sokarak oyunu kazanırız. Bilardo ounu içinde Amerikan Bilardo oyunu en fazla oynanan oyundur.

Bilardo oyna kurallarına dikkat ederek oyun oynanmalıdır. Bu kurallar oyundaki puanlar, fauller vb. gibi oyun içindeki hassas durumları netleştirir. Bu kurallar şunlardır: Cebe düşen her top 1 puandır. Müsabaka öncesi belirlenen sayıya ulaşan oyuncu oyunu kazanır. Bilardo açılışında üçgen şeklinde dizilmiş olan toplara beyaz topa vurarak istediği renk şeklini düşürmeye çalışacak şekilde atış yapılır.

3 Top bilardo oyna

3 Top bilardo da canlı olarak arkadaşlarınızla ya da rastgele birini seçerek oynayabilirsiniz. Farklı şehirlerden farklı mesleklerden insanların oynandığı bilardo oyununu oynarken sohbet edebilir ve arkadaşlarınıza hediyeler gönderebilirsiniz.
Bilardo Puanlama Sistemi
Bilardo oyununa başlarken oyuncular skorun kaç olduğunda biteceğini belirlerler. Cebe atılan her top 1 puandır. Belirlenen skora ulaşan oyuncu kazanır.

Bilardo Oyunu Nasıl Oynanır?