Satranç Oyna? Strateji geliştirme ve zeka oyunları içinde en önemli oyun satranç oyunudur. Yapılacak hamlenin hesap edilerek şahın korunması önemlidir. Satranç oynamada amaç şahı korumaktır. Sitemizde satranç oyunu canlı kişiler ile oynanır. Dilerseniz bilgisayar ile de oynayabilirsiniz. Satranç oyna ile hemen siteye girerek oynamak mümkündür.

Sitemizde satranç oynamak için üye olmanız gerekir. Üye olmak ücretsizdir. Oyunun kuralları hakkında her oyuncuya bilgi verilir. Acemi oyuncuysanız yeni başlayanlar grubunda oyuna başlarsınız. Satranç oyna ile önce taşları tanımanız gerekir. Satrançta oyun kuralları ve hamleler oyuncuya sitemiz tarafından duyuru tarzında verilir. Oyun başladıktan sonra yapılan tüm hamleler oyuncuya aittir.

Satranç Nasıl Oynanır?

Satranç Nasıl Oynanır? Her bir kişide 16 taş vardır. Bunların 8 tanesi piyon, bir tanesi vezir, bir tanesi şah, iki tanesi fil, iki tanesi kale ve iki tanesi attır. Piyon tek kare düz gider çapraz yer. Vezir önünde taş yoksa istediği kare düz ve çapraz gider. Yine düz ve çapraz yer. Kale düz gider ve düz yer. Fil sadece çapraz gider ve çapraz yer. At ise L çizer. At L çizerken önüne gelen taşı yer. Şah sadece birer kare düz ve çapraz gidebilir ve bir kare düz ve çapraz yer. Satranç oyna hamleleri kısaca böyledir. Sitemizde daha ayrıntılı bilgi öğrenebilirsiniz.

Satranç Oyunu

Satranç Oyunu? hangi taşın nasıl hamle yapacağına siz karar verirsiniz. Taşınızı hamle yapmadan önce her açıdan detaylı olarak düşünmeniz gerekir. Satranç oyununda amaç şahı korumaktır. Şah yendiği anda mat olur ve oyun biter. Rok atmak satrançta bir hamledir. Kale ve şah ile yapılır. Tek şartı bir defa hiç hamle yapmamış şah ve kale ile yapılmasıdır. Şah kaleye doğru iki hamle yapar ve kale şahın üstünden atlayarak yanına yerleşir. Rok yapmada amaç şahı korumaktır. Satranç oyna ile sitemize girerek oyuna başlayabilirsiniz. Günün her saatinde oyuna dahil olabilir ve oyunun tadını çıkarabilirsiniz. Sitemizde satranç turnuvaları yapılmakta olup her üye turnuvaya katılma hakkına sahiptir.