Tavla Oyna, ülkemizin geleneksel oyunlarından biri haline gelmiştir. Tavla gidilen her evde ve kafede olmazsa olmaz oyunlardan biridir. Oynaması zevkli, öğrenmesi ise oldukça kolaydır. Uzun yıllar evler de ve kafelerde oynan tavla oyunu online sitelerin çoğalması ile sanal ortama taşınmıştır. Son yıllarda sık rağbet gören tavla oyna siteleri arasında, sitemiz oyunun indirilmesi ile internet erişimi olmadan da oyun oynamaya fırsat tanıyan güvenilir bir sitedir. İnsanların iş aralarında, mesai çıkışında günün yoğunluğunu atmak için başvurdukları tavla oyna sitemizde verilen hizmetlerin hepsi ücretsizdir.

Tavla Oyunu

Tavla Nasıl Oynanır? Sitemizde tavla oynamak için önce üye olmalısınız. Üyelik sırasında kendinize bir rumuz belirlersiniz. Dilediğiniz saatte rumuzunuz ile giriş yaparak tavla oyna linkini tıklamasanız halinde oyuna başlarsınız. İki kişi ile oynanan oyunda ilk oyuna kimin başlayacağına karar vermek için her oyuncu bir zar atar, büyük atan oyuna başlar. İlk olarak pulları hangi oyuncu kendi hanesine taşırsa o oyuncu oyunda üstünlük elde eder. Ancak oyun burada bitmez. Her oyuncu kendi hanesine taşıdığı pulları toplamalıdır. İlk toplayan oyuncu eli kazanır.

Canlı Tavla Oyna

Tavla oyunu, en önemli hamlelerinden biri olan pul kırma kıran taraf için avantaj sağlar. Çünkü oyun sırasında pulu kırılan oyuncu, kırılan pulu oyuna dahil etmeden oyunda hamle yapamaz. Eğer rakibin hanesinde kapı alınmışsa ve tek pul olan hane yoksa oyuncu bekler. Bu sırada rakip oyuncu oyuna devam eder. Bu durum oyunda büyük üstünlük sağlar. Onun için tavla oyununda mutlaka kapı alarak devam edilmelidir. Sitemizde oyunun kuraları resimli görsellerle desteklenerek anlatılır. Oyunu bilmeyen kişiler dahi kolaylıkla öğrenir.

Oyunun belirli ritüelleri vardır. Bunlarda biri de mars etmektir. Rakip oyuncu pullarını kendi hanesine taşıma işlemini tamamlamadan diğer oyuncunun pullarını toplamasına mars etme denir. Oyunda mars olan kişi iki sayı kaybeder. Tavlada mars olmak acemiliğin göstergesidir. Sitemizde acemi ve usta oyuncular için farklı odalar bulunur. Böylece herkes kendi saniyesinde kişilerle oyun oynar. Sitemizde oyun sırasında sohbet ederek yeni insanlar tanıyabilirsiniz.

Kız tavlası olarak oynana bilen tavla oyunumuzu genelde kızlar daha çok oynuyor, Erkekler daha çok erkek tavlası veyahut zor tavla gibi seçenekleri kullana biliyor. Gurbetteki insanlarımız türkiye tavla oyununu türk tavlası olarak bula biliyor.

Tavla Oyunu Nasıl Oynanır

Çevrim içi oyunlarımız arasında bulunan batak oyna oyunumuzu oynamak için batak sayfamızı ziyaret ede bilirsiniz.