Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/oyunoyna/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Canlı Okey Oyna

Okey Oyna, oyununun devam edebilmesi için, önceki oyundan kalan taşların karıştırılması ve yeniden dizilmesi gerekmektedir. Bu aşamada okey oyna taşlarının karışmış olması çok önemlidir. Çünkü taşlar iyi karıştırılmamışsa el kolay bir şekilde biter. Bu da rekabet oluşturmayacağı için, oyunun keyifsiz geçmesine sebep olur.

Okey taşları dökülüp karıştırıldıktan sonra, hepsi kapalı olacak şekilde 5’er 5’er üst üste dizilir. Son olarak kalan fazla taş eli dağıtacak kişinin önündeki beşliye konulur. Daha sonra dağıtma işlemlerine geçilir. Sırasıyla herkese eşit taşlar verilmeli, oyuna başlayacak kişiye ise fazladan bir taş verilmelidir.Okey Taşları Kaç Şekilde Dizilebilir?

Okey Oyunu

Okey Oyunu, taşları sadece yere değil ıstakaya da dizilmelidir. Bunun için okey kurallarının bilinmesi gerekir. Okey taşları ıstakaya iki şekilde dizilebilir. Bu dizim şekillerine per denilir. Perler renkli şekilde ve sıralı sayılar şeklinde dizilebilir. Oyunun bitirilebilmesi için muhakkak doğru bir dizimi yapılmalıdır. Okey oyununda 4 farklı renkte taşlar vardır.

Genel olarak yeşil, mavi, kırmızı ve siyah olan okey taşları yeşil yerine sarı olarak da kullanılabilir. Renge göre yapılan perler tek renk ya da karışık renklerden oluşabilir. Farklı renklerdeki perlerde ise aynı rakamın farklı renkleri bir araya getirilir. Okey oyununun kurallarından biriside taş dizimiyle alakalıdır. Yanlış taş dizimi yapan oyuncuya, ceza puanı verilir. Oyuna ceza puanı almış bir şekilde devam edilebilir.

okey oyna

Okey Oyunları

Okey Oyunları birçok kişi keyifli vakit geçirmek için oynarken, kimileri de eğlenmek için oynamaktadır. Okey genel salon gibi odalarda okeyi online olarak oynayan kişilerin girebildiği odalardır. Kişi sayısının yetmediği durumlarda bu tarz odalara girerek okey oynayabilmek mümkündür. Bu odalarda da okey aynı kurallarla oynanmaktadır.

Burada canlı okey oynarken hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Ayrıca okey oynamayı bilmeyen kişiler böyle odalara girerek okey konusunda tecrübe sahibi olurlar. Okey oynanarak tecrübeli kazanılan bir oyundur. Bunun için okey genel salon ya da vip salon gibi okey odaları kullanılabilir.

Bedava Okey Oyna

Okey Odaları Ne İşe Yarar?Okey odaları, hiç tanımadığınız kişilerin olduğu sanal odaları temsil eder. Bu odalara giren kullanıcılar ise gerçektir. Bu odalara istediğiniz saatlerde girebilir ve okey oynayabilirsiniz.

Kişi sayısı maksimum 4 olabilirken 2 ya da 3 kişiyle de oynanabilir. Genel salonlarda her yaştan kişiler bulunabilir. Genel salonların diğer odalardan farkı çok sık kullanılıyor olmasıdır.

Hem yaş sınırı olmaması hem de çip sorunu olmaması nedeniyle giriş çok kolaydır. Buralara girenlerin popülerliği kullanım oranına göre belirlenir. Masalarda oyun oynarken sohbet edilebilir. Hatta herkes birbirine hediye gönderebilmektedir.

Bazı odalarda müzik çalarak daha eğlenceli bir oyun ortamı da oluşturulmuştur. Siz de hiç tanımadığınız kişilerle okey oynayarak vakit geçirmek istiyorsanız bu odaları tercih edebilirsiniz.

Google Tags; bedava okey, online okey, ücretsiz okey, üyeliksiz okey, çanak okey, 101 okey, çanak okey, okey plus, okey indir, gibi bir çok arama motorları üzerinde popüler olarak yerimizi almaktayız.

Okey Oyunu Nasıl Oynanır?

Bir önceki Tavla Oyna oyunumuzu oynamanızı öneririz.